2. místo, kategorie biobazén, v soutěži Koupací jezírko roku 2020

 

Spolupráca so spoločnosťou Living In Green bola vysoko profesionálna a komplexná. Cez návrh a realizáciu záhrady, po výber a riešenie kvetináčov, osadenie kríkov na terasy a izbových rastlín do interieru. Kazdýkrát som sa stretla s ochotou pomôcť a poradiť, pričom samotná realizácia vždy splnila moje predstavy. Môzem odporučit všetkým, ktorí si chcú vytvoriť útulný domov a záhradu, kde sa chcú cítiť príjemne.”

 Ingrid Macháčková

 


„Vstřícnečlivá příprava a skvělá realizace = prostě vynikající spolupráce. Tak hodnotíme náš výběr zahradní arcý přístup, porozumění k našim potřebám, phitektky z Living In Green, Lenky Musilové-Vyhnálkové.

Pokud chcete mít ojedinělou, Vašim požadavkům a přáním přizpůsobenou zahradu a přitom spolupracovat s milou a příjemnou osobou, uvěřte našim slovům a vyberte si Lenku Vyhnálkové. Chybu opravdu neuděláte!”

Denisa a Michal Moučkovi


"K naší spolupráci došlo náhodou – a dnes jsem za tuhle náhodu velmi ráda: dostavěli jsme dům a plánovaná spolupráce se zahradníkem, kterého jsme najali, byla velmi špatná. Nezbylo než hledat znovu a vzhledem k plánovanému stěhování ve spěchu. Setkala jsem se s několika zahradními architekty, ale Lenka Musilová-Vyhnálková si mne získala hned na první schůzce. Přestože zadání bylo komplikované - terén byl již do značné míry definován, opěrné zídky ve svazích byly postaveny – Lenka dokázala tento úkol uchopit velmi věcně a vytvořit řešení, na které je radost se podívat.

Lenka se hned na počátku vyptala na to, co by na zahradě mělo být – od praktických věcí typu „zahradní domek“ až po věci estetické – oblíbené rostliny, jejich celkové sladění, atd. Zajímalo ji, jak budu zahradu užívat a jaké jsou moje priority. Dokázaly jsme už při první schůzce vyřešit všechny náležitosti.  Projekt, který mi přinesla jsem přijala bez jakýchkoli změn. Respektoval to, na čem jsme se domluvily, byl vypracován tak, že jsem i jako laik měla okamžitě představu o tom, jak bude moje zahrada vypadat, byl propracovaný do nejmenších detailů. Přijala jsem i její doporučení na zahradnictví, které pak zahradu realizovalo.

Považuji Lenku Musilovou za opravdového profesionála, který své práci rozumí. Cením si jejího vstřícného přístupu, jejího citu pro to, co chce klient, i toho, že spolupráce byla vždy velmi příjemná. Děkuji za krásnou zahradu!"

Ludmila Schaferová


"Individuální přístup a velmi profesionální grafický návrh zahrady odpovídající našim představám a potřebám i s ohledem na specifika rekonstrukce rodinného domu. To je přístup firmy Living In Green. V současné době se těšíme na druhou etapu spolupráce – vlastní rekonstrukci zahrady.“

manželé Martincovi


"Lenka nám ochotně a rychle pomohla s realizací zahrádky u našeho řadového domku. Na základě naší představy připravila koncepci celé zahrady a poté vybrala konkrétní rostliny, které nám dokonce i pomohla zasadit a doporučila postup při jejich pěstování. Kdykoli se na Lenku obrátíme s otázkou týkající se zahrádky, ochotně nám poradí co a jak.“

Jirka a Tereza Černých


"Na úvod musím říct, že s projektanty a architekty se mi nekomunikuje dobře. Zkušenosti s většinou projektantů mám takové, že vám nutí jejich vlastní představy, aniž by se zajímali o vaše očekávání. A když se Vám jejich návrh nelíbí, tak vám vysvětlí, že tomu nerozumíte.

Paní Vyhnálková mě překvapila zcela jiným přístupem. Vhodně kladenými otázkami během prohlídky staveniště (budoucí zahrady) a i později během konzultací se nenásilně propracovala ke znalosti mého vkusu. Jako jediné architektce se ji podařilo získat si moji důvěru a přesvědčit mě, abych nechal celý návrh zahrady na ní, aniž bych se staral o detaily.

Výsledná realizace zahrady předčila moje očekávání.

Zahrada navrhnutá sl. Musilovou naprosto reflektuje mé představy, zohledňuje místní krajinu a okolí. A hlavně, od února do října v ní pořád něco kvete :-)

Jelikož jsem ke konci stavby čelil nedostatku potřebných financí a v rozpočtu na realizaci zahrady se šetření projevilo nejvíce, slečna Musilová neváhala navrhnout použití alternativních materiálů, které byly výrazně levnější a ve výsledku vypadají velice vkusně. Nejenže z výsledného díla nečiší snaha ušetřit, naopak budí dojem exclusivní zahrady.

Další věc, kterou jsem ocenil byla možnost připlatit si za odborný dohled během realizace a většinu prací jsme si udělali svépomocí. Také poradenství během prvních měsíců ,,sžívání se,, s novou zahradou je hodně přínosné. Přestože pocházím z vesnice hodně věcí se stále učím."

Pavel Novotný

reference